המלצה על הפסטיבל // 31 מזרח- פורטל תיירות וקהילה של ערג והנגב המזרחי. קישור להמלצה


המלצה על הפסטיבל // מתוך עמוד פייסבוק – בילוי נעים. קישור להמלצה


המלצה על הפסטיבל // מתוך תרבות יום א' – רוני שפי. קישור לאתר


באתר משרד התיירות – מידע למטייל. קישור לאתר


אירועי הפסטיבל יתקיימו השנה בסימן 'תעודת זהות של אופקים', בין האירועים: אירוע חתונות נוסטלגי ברחבת אולמי 'גני הדר' המיתולוגיים, לילה אלטרנטיבי לצעירים במרכז הצעירים, סדנאות והפעלות למשפחות וילדים ברחבי העיר. // מתוך אתר עיריית אופקים
להמשך הכתבה »


פסטיבל "מדרום" הוא פסטיבל קהילה ותרבות רב-תחומי המתקיים זו השנה השביעית באופקים בשיתוף פעולה בין הסטודנטים לתרבות – יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר לבין עיריית אופקים. הפסטיבל יתקיים השנה בתאריכים 17-19.05.17 ברחבי העיר אופקים. צוות ההפקה של פסטיבל מִדרום מורכב מסטודנטים בשנה ג' במסלול ניהול תרבות במחלקה לתרבות – יצירה והפקה במכללת ספיר, המפיקים את הפסטיבל כפרויקט גמר מעשי.// מתוך אתר מפה
להמשך הכתבה »


פסטיבל מדרום נערך ביוזמתם והפקתם של סטודנטים מהמחלקה לתרבות, יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר. השנה הפסטיבל גדוש במיוחד באירועים, סדנאות ומופעים המיועדים לכל הגילאים ובחינם. בין האירועים – אירוע חתונות נוסטלגי ברחבת אולמי "גני הדר" המיתולוגיים, לילה אלטרנטיבי לצעירים במרכז הצעירים, סדנאות והפעלות למשפחות וילדים ברחבי העיר. // כתבה מתוך אתר קינדרלנד
להמשך הכתבה »


'פסטיבל מדרום' 2017 – תרבות רב תחומית.
המחלקה לתרבות, יצירה והפקה במכללת ספיר מציגה (17-19 במאי): חוויה של תרבות רב תחומית באופקים. הכניסה חופשית. // תמי מאור, "LOCAL העיר שלי"
להמשך הכתבה »


היום, בתוך האירוע, הייתה לי תחושה שהסטודנטים של ספיר מסייעים בפעולה שלהם לשנות את המצב. הם מביאים את האקדמיה אל המקום, אבל פועלים בשיתוף מוחלט עם התושבים. אחר הצהריים, לאט לאט, טפטפו האנשים. בסוף האירוע ניגשה אחת הסטודנטיות, בת אופקים, לדבר עם המרצים שלה, ד"ר עמרי הרצוג ושירה לפידות "אני לא יודעת איך להגיד תודה על כל זה," אמרה והחוותה תנועה רחבה. "תראו איך כולם באו לפה, תראו איזה יופי, כמה זה חי!" // רוני גלביש, "אם תרצי"
להמשך הכתבה »


"הנסיעה לאופקים הייתה נסיעה מחודשת אל ההכרה בעובדה כי איני יודע באמת את המקום הזה על כל פניו: דרישה בסיסית ממי שמבקש לתאר, ביצירתו, את החברה סביבו. זו הייתה נסיעה מחודשת אל הלהט הגדול במפגש הראשוני עם השירה, להט שהלך ונמוג בעולמי הפנימי. נסיעה אל האפשרות החלוצית, שאולי אינה מתאימה לגמרי לאישיותי, אבל היא חיה וקיימת, מלאת אנרגיה ומבשרת לכולנו גם לא מעט תקווה, בשורה שהייתה השורה התחתונה של חווית הסדנה באופקים כולה ושל הפסטיבל הנהדר.."  // יונתן ברג, "מוסף שבת, מקור ראשון"
להמשך הכתבה »


"שירה לפידות, מארגנת פסטיבל "מדרום" שיתקיים בתחילת יוני באופקים, רוצה לחזק בדרום את העשייה התרבותית שלא צריכה לחפש כל הזמן חיזוקים ואישורים מהמרכז. "התרבות באופקים היא לא אלטרנטיבה לכלום", אומרת לפידות, "היא תרבות בפני עצמה". // נועם תירוש, "כביש ארבעים"
להמשך הכתבה »


"עברו כמה שעות, כבר ערב. לפני הפאנל שסוגר את הפסטיבל ישבנו בחוץ, גם בני תורתי שהגיע במיוחד להקרנת סרטו "בלדה לאביב הבוכה", ישב שם. אחר כך נכנסנו לאולם ועל הבמה, שקודם ישב עליה דוד גרוסמן, היו עכשעו כלי נגינה. פרץ (פיריס) אליהו הנחה את הפאנל וגם ניגן במהלכו. בני תורתי דיבר על היצירה, ומארק אליהו, שכתב את פסקול הסרט וזה על כך בפרסים, דיבר בשקט וניגן בעוצמה. הפאנל הסתיים בקטע נגינה על קמנצ'ה וטאר שאחריו לא רצינו ללכת." // גלית ברוידא, "מעמול"
להמשך הכתבה »


"מי שלא יבוא, חבל. הגיע הזמן לצאת מהמרכז. פסטיבל תרבות בדרום של מכללת ספיר". // עניין של תרבות,2012

midarom_PLAY